W ciazy

Wpisy

 • niedziela, 19 maja 2013
  • Nudności oraz wymioty w ciąży

    

    

   Poranne nudności oraz wymioty podawane są jako jeden z głównych symptomatów ciąży. Przeciwko pozorom nie muszą jednak trwać tylko rankiem lecz umieją dokuczać nam nawet poprzez pełny dzień. Nudności oraz wymioty zaczynają się najczęściej około czwartego tygodnia ciąży a ustępują po czternastym. Czasami jednak zdarza się, że trwają przez pełen czas ciąży albo nie istnieją w ogóle. Są przecież sposoby, jakie pozwolą na powstrzymanie tych sygnałów. Jednym spośród nich jest zjedzenie suchego chleba względnie sucharka nim wstanie się z łóżka. Nudności oraz wymioty mogą utworzyć zapachy czy poniekąd sam wygląd jedzenia. Najlepiej unikać takich potraw, które powodują u nas kiepskie samopoczucie. Powinnyśmy również pomijać jedzenia owoców, albowiem nasilają niniejsze zwiastuny. Również strach potrafi uczynić to, iż nudności oraz towarzyszące im wymioty staną się znacząco trudne oraz częstsze. Niezwykle dobry w pokonywaniu tych męczących symptomów jest ruch na świeżym powietrzu i sypianie przy uchylonym oknie, niewątpliwie jeśli temperatura na zewnątrz na to pozwala. Nudności i wymioty nie stanowią zagrożenia dla zdrowia oraz życia rozwijającego się dziecka jeżeli nie są zanadto obfite. Jest to jednak nieprzyjemna dolegliwość lecz, niestety, nie ma skutecznego panaceum, które sprawnie ją pokona jedynie potrafi te sygnały powstrzymać. Pamiętajmy, że będąc w ciąży nie można nam przyjmować żadnych środków bez konsultacji z doktorem bowiem niepoprawnie zażywane mogą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka. Będąc w ciąży musimy przede wszystkim myśleć o dziecku i jego zdrowiu.

       sze objawy ciąży

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 maja 2013 19:37
 • poniedziałek, 13 maja 2013
  • Nastruj u ciężarnej

    

    

   Informacja, że jesteśmy w ciąży jest zwykle najpiękniejszą nowiną, jaką słyszymy w całym naszym życiu. Cieszymy się, że zostaniemy mamusią i za sekundę rozpaczamy z nadzwyczaj prostego powodu. Zmiany nastroju są typowymi przejawami jakie możemy stwierdzić będąc w ciąży. Odpowiadają za nie hormony, jakie szaleją w organizmie niewiasty. Z jednej strony radujemy się, iż na świat przybędzie mały człowiek i z innej niepokoimy się o jego przyszłość. Jeśli jesteśmy w ciąży po raz pierwszy towarzyszy nam także niepokój przed nieznanym. Boimy się czy dziecko będzie zdrowe oraz w późniejszym czasie ciąży, zaczynamy bać się dnia w którym nastąpi rozwiązanie. Takie transformacje nastroju są czymś naturalnym w okresie ciąży dodatkowo są wczesnym jej zwiastunem. Jeżeli mamy jakiekolwiek obawy dotyczące czasu ciąży lub nasuwają się pytania z nią połączone, nie bójmy się zadać ich doktorowi. Zapiszmy się również do szkoły rodzenia gdzie spotkamy różne przyszłe matki z którymi będziemy potrafiły pokonwersować bez obaw, że nas nie zrozumieją. W końcu są w takiej samej sytuacji jak my i wtórują im równorzędne emocje. Zmiany nastroju to stan z którym można sobie poradzić. Zróbmy coś dla siebie i poprawmy sobie humor zapisując się na wizytę do kosmetyczki lub fryzjera. Jeśli radość sprawi nam czytanie dobrej lektury przy garnuszku ciepłego kakao dokonajmy to. Umożliwmy rozpieszczać się przez drogie nam osoby. Nie musimy wykonywać wszystkiego same. Poprośmy o pomoc przy sprzątaniu lub zakupach. W ciąży mamy przywilej być wykończone i pożądać ciszy i spokoju. Lecz przede wszystkim nie denerwujmy się na zapas albowiem to niczego nie poprawi a potrafi mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz rozwój naszego niemowlęcia.O objawach ciąży więcej zobacz tutaj

       iąży,objawy ciąży,ciąża bjawy

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 maja 2013 19:48
 • czwartek, 02 maja 2013
  • Kobieta w ciazy

    

    

   Jeżeli spostrzegłyśmy u siebie to, że niejednokrotnie musimy korzystać z łazienki gdyż nieprzerwanie mamy pełny pęcherz, może to dowodzić o tym, że jesteśmy w ciąży. Częste oddawanie moczu jest jednym z głównych przejawów ciąży. Częstomocz dosięga niewiasty w pierwszym oraz trzecim trymestrze ciąży. W pierwszych tygodniach dzieje się właśnie dlatego, że zwiększa się macica, jaka uciska pęcherz moczowy. Nasila się również nacisk dziecka poprzez co biegamy do ubikacji częściej aniżeli dotychczas. W trzecim trymestrze zaś macica zaczyna się obniżać co powoduje nacisk na pęcherz, jaki dodatkowo wzmagany jest poprzez dziecko, jakie przesuwa się w dół, przygotowując się w niniejszy sposób do przybycia na świat. Częste oddawanie moczu jest niestety szalenie dokuczliwą dolegliwością z którą musi zmierzyć się każda przyszła mama. Gdy występuje częstomocz musimy przede wszystkim zadbać o nerki o to by w własnym organizmie była zadowalająca liczba płynów. Powinnyśmy wypijać około dwóch litrów płynów dziennie i nie hamować się od pójścia do toalety. Wstrzymywanie moczu bowiem może zmierzać do poważnych infekcji, które mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka jak także naszemu. Częste oddawanie moczu to przejaw, który można trochę złagodzić oraz ograniczyć liczbę wizyt w łazience. Przede wszystkim musimy unikać popijania moczopędnych napojów, takich jak kawa czy herbata. Powinnyśmy zmniejszyć ilość spożywanych płynów kilka godzin przed snem oraz skorzystać z łazienki bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Będąc w ciąży, zmagamy się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Natomiast gdy zobaczymy po raz pierwszy nasze dzieciątko, zrozumiemy że warto było pokonać je wszystkie.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   czwartek, 02 maja 2013 18:18