W ciazy

Wpisy

 • poniedziałek, 08 lipca 2013
  • Objawy ciąży

    

    

   Dużo niewiast jako ważny sygnał ciąży poda z pewnością zanik menstruacji. Stanowi to jeden z ważnych oraz głównych przejawów, jakie mogą sugerować, że jesteśmy w stanie błogosławionym. Jakie dodatkowo są pierwsze sygnały ciąży? Odczytując literaturę fachową przeznaczoną dla ciężarnych dowiadujemy się, iż zwykłymi wskaźnikami ciąży są też ranne nudności i wymioty, przemęczenie, apatia, zmiany nastroju oraz liczniejsze niżeli zwykle wydalanie moczu. Musimy natomiast pamiętać, że chociażby jeśli pojawiły się u nas wszelkie te sygnały, nie daje nam to stu procentowej pewności, iż jesteśmy w ciąży. Pierwsze objawy ciąży nie zawsze są typowe oraz na przykład za brak miesiączki może odpowiadać stres na który jesteśmy codziennie narażone albo zmiana klimatu. Jeżeli uważamy jednak, że mogłyśmy zajść w ciążę, wstępnym etapem powinno być wykonanie testu ciążowego. Jednak i on nie zawsze jest w stanie dostarczyć nam jednoznacznej odpowiedzi, gdyż potrafi być na przykład nieprawidłowo zrobiony i wtedy poda zły wynik. Jeżeli dostrzeżemy u siebie pierwsze objawy ciąży powinnyśmy jak najszybciej udać się na wizytę do doktora ginekologa. Ten po wnikliwym badaniu może jasno stwierdzić czy zostaniemy matką. Kobieta, która zaszła w ciążę podświadomie to czuje. Ale jeżeli bardzo chce mieć niemowlę a przez dłuższy okres nie udaje się jej zajść w ciążę może również zaobserwować u siebie charakterystyczne przejawy brzemienności bo naprawdę strasznie chce w niej być, że system rozpoczyna wydzielać przeciwne znaki. Najistotniejsze jest jednakże to, jeśli mamy przeczucia, iż mogło dojść do zapłodnienia, ażeby od początkowych tygodni ciąży być pod stabilną opieką specjalisty ginekologa.

       e objawy ciąży,ciąża objawy

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 lipca 2013 16:21
  • Wczesne objawy ciąży

    

    

   Dużo kobiet jako pierwszy symptom ciąży poda z pewnością zanik miesiączki. Jest to jeden z podstawowych oraz głównych symptomów, jakie potrafią sugerować, że jesteśmy w stanie błogosławionym. Jakie dodatkowo są kluczowe objawy ciąży? Studiując literaturę profesjonalną przeznaczoną dla ciężarnych dowiadujemy się, iż zwykłymi wskaźnikami ciąży są też poranne mdłości i wymioty, zmęczenie, senność, zmiany nastroju i częstsze niźli zwykle wydalanie moczu. Musimy natomiast pamiętać, iż choćby jeżeli pojawiły się u nas wszelkie owe objawy, nie sprawia nam to stu procentowej pewności, że jesteśmy w ciąży. Pierwsze objawy ciąży nie zawsze są typowe oraz na przykład za brak menstruacji może odpowiadać stres na jaki jesteśmy cyklicznie narażone lub zmiana klimatu. Jeśli podejrzewamy jednak, że mogłyśmy zajść w ciążę, wstępnym etapem powinno być przeprowadzenie testu ciążowego. Jednak także on nie zawsze jest w stanie udzielić nam konkretnej odpowiedzi, bo może być na przykład niestarannie przygotowany a wtedy poda zły rezultat. Jeżeli uchwycimy u siebie pierwsze objawy ciąży powinnyśmy jak najszybciej udać się na konsultację do lekarza ginekologa. Ten po rzetelnym badaniu może jasno określić czy zostaniemy mamą. Kobieta, która zaszła w ciążę automatycznie to odczuwa. Jednak jeżeli ogromnie pragnie mieć dziecko a poprzez większy okres nie udaje się jej zajść w ciążę może jednocześnie zobaczyć u siebie charakterystyczne symptomy brzemienności ponieważ rzeczywiście bardzo chce w niej być, że system rozpoczyna wysyłać sprzeczne sygnały. Najważniejsze jest jednakże to, jeżeli mamy podejrzenia, że mogło dojść do zapłodnienia, aby od początkowych tygodni ciąży być pod ustawiczną troską doktora ginekologa.

       e objawy ciąży,ciąża objawy

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 08 lipca 2013 16:16
 • wtorek, 18 czerwca 2013
  • Brak miesiączki

    

    

   Skoro spóźnia nam się okres od razu przeczuwamy, że jesteśmy w ciąży. Nie niezmiennie jednakże tak musi być. Oczywiście, spóźniająca się miesiączka jest jednym spośród wczesnych syndromów ciąży jednakże jej nieobecność może być podyktowany jeszcze indywidualnymi czynnikami. Głównym czynnikiem, prócz właśnie ciąży, spóźniania się okresu potrafi być stres na który byłyśmy narażone w ostatnim czasie oraz choćby zły sposób żywienia się. Jeśli natomiast spóźniająca się menstruacja nie nastąpi w czasie najbliższych dni, powinno się zrobić test ciążowy, jaki bez problemu zakupimy w którejkolwiek aptece. Należałoby dodatkowo udać się do doktora ginekologa, który ustali czy okres spóźnia się z czynnika brzemienności lub też jest tego zdecydowanie odmienna przyczyna. Nie należy panikować jak miesiączka nie pojawia się w wytyczonym terminie bowiem odrobinę pań ma tak regularny okres. Bez wątpienia jakkolwiek spóźniająca się miesiączka w większości wypadków określa rzeczywiście to, iż zaszłyśmy w ciążę. Od tej chwili powinnyśmy zacząć wyjątkowo o siebie dbać, a zatem odmienić własne zwyczaje żywieniowe dodatkowo być pod nieustanną opieką doktora ginekologa, który zadba o to aby ciąża funkcjonowała w prawidłowy sposób. Na pierwszą wizytę najlepiej udać się jak przewidujemy, iż zostaniemy matką a późniejsze wyznaczane będą już przez doktora prowadzącego naszą ciążę. Podsumowując, jeśli zaobserwujemy, że menstruacja spóźnia nam się o tydzień czy też dłużej, postrzegamy ranne nudności, jesteśmy znacząco znużone tudzież męczą nas zmiany nastroju, potrafią zatem być zasadnicze przejawy ciąży, jaką to udowodnią albo wyeliminują specjalistyczne badania.

    


   źniająca się miesiączka
   brak miesiączki,pierwsze objawy ciazy,opóźniająca się miesiączka

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   wtorek, 18 czerwca 2013 21:08
 • niedziela, 19 maja 2013
  • Nudności oraz wymioty w ciąży

    

    

   Poranne nudności oraz wymioty podawane są jako jeden z głównych symptomatów ciąży. Przeciwko pozorom nie muszą jednak trwać tylko rankiem lecz umieją dokuczać nam nawet poprzez pełny dzień. Nudności oraz wymioty zaczynają się najczęściej około czwartego tygodnia ciąży a ustępują po czternastym. Czasami jednak zdarza się, że trwają przez pełen czas ciąży albo nie istnieją w ogóle. Są przecież sposoby, jakie pozwolą na powstrzymanie tych sygnałów. Jednym spośród nich jest zjedzenie suchego chleba względnie sucharka nim wstanie się z łóżka. Nudności oraz wymioty mogą utworzyć zapachy czy poniekąd sam wygląd jedzenia. Najlepiej unikać takich potraw, które powodują u nas kiepskie samopoczucie. Powinnyśmy również pomijać jedzenia owoców, albowiem nasilają niniejsze zwiastuny. Również strach potrafi uczynić to, iż nudności oraz towarzyszące im wymioty staną się znacząco trudne oraz częstsze. Niezwykle dobry w pokonywaniu tych męczących symptomów jest ruch na świeżym powietrzu i sypianie przy uchylonym oknie, niewątpliwie jeśli temperatura na zewnątrz na to pozwala. Nudności i wymioty nie stanowią zagrożenia dla zdrowia oraz życia rozwijającego się dziecka jeżeli nie są zanadto obfite. Jest to jednak nieprzyjemna dolegliwość lecz, niestety, nie ma skutecznego panaceum, które sprawnie ją pokona jedynie potrafi te sygnały powstrzymać. Pamiętajmy, że będąc w ciąży nie można nam przyjmować żadnych środków bez konsultacji z doktorem bowiem niepoprawnie zażywane mogą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka. Będąc w ciąży musimy przede wszystkim myśleć o dziecku i jego zdrowiu.

       sze objawy ciąży

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 maja 2013 19:37
 • poniedziałek, 13 maja 2013
  • Nastruj u ciężarnej

    

    

   Informacja, że jesteśmy w ciąży jest zwykle najpiękniejszą nowiną, jaką słyszymy w całym naszym życiu. Cieszymy się, że zostaniemy mamusią i za sekundę rozpaczamy z nadzwyczaj prostego powodu. Zmiany nastroju są typowymi przejawami jakie możemy stwierdzić będąc w ciąży. Odpowiadają za nie hormony, jakie szaleją w organizmie niewiasty. Z jednej strony radujemy się, iż na świat przybędzie mały człowiek i z innej niepokoimy się o jego przyszłość. Jeśli jesteśmy w ciąży po raz pierwszy towarzyszy nam także niepokój przed nieznanym. Boimy się czy dziecko będzie zdrowe oraz w późniejszym czasie ciąży, zaczynamy bać się dnia w którym nastąpi rozwiązanie. Takie transformacje nastroju są czymś naturalnym w okresie ciąży dodatkowo są wczesnym jej zwiastunem. Jeżeli mamy jakiekolwiek obawy dotyczące czasu ciąży lub nasuwają się pytania z nią połączone, nie bójmy się zadać ich doktorowi. Zapiszmy się również do szkoły rodzenia gdzie spotkamy różne przyszłe matki z którymi będziemy potrafiły pokonwersować bez obaw, że nas nie zrozumieją. W końcu są w takiej samej sytuacji jak my i wtórują im równorzędne emocje. Zmiany nastroju to stan z którym można sobie poradzić. Zróbmy coś dla siebie i poprawmy sobie humor zapisując się na wizytę do kosmetyczki lub fryzjera. Jeśli radość sprawi nam czytanie dobrej lektury przy garnuszku ciepłego kakao dokonajmy to. Umożliwmy rozpieszczać się przez drogie nam osoby. Nie musimy wykonywać wszystkiego same. Poprośmy o pomoc przy sprzątaniu lub zakupach. W ciąży mamy przywilej być wykończone i pożądać ciszy i spokoju. Lecz przede wszystkim nie denerwujmy się na zapas albowiem to niczego nie poprawi a potrafi mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz rozwój naszego niemowlęcia.O objawach ciąży więcej zobacz tutaj

       iąży,objawy ciąży,ciąża bjawy

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 maja 2013 19:48
 • czwartek, 02 maja 2013
  • Kobieta w ciazy

    

    

   Jeżeli spostrzegłyśmy u siebie to, że niejednokrotnie musimy korzystać z łazienki gdyż nieprzerwanie mamy pełny pęcherz, może to dowodzić o tym, że jesteśmy w ciąży. Częste oddawanie moczu jest jednym z głównych przejawów ciąży. Częstomocz dosięga niewiasty w pierwszym oraz trzecim trymestrze ciąży. W pierwszych tygodniach dzieje się właśnie dlatego, że zwiększa się macica, jaka uciska pęcherz moczowy. Nasila się również nacisk dziecka poprzez co biegamy do ubikacji częściej aniżeli dotychczas. W trzecim trymestrze zaś macica zaczyna się obniżać co powoduje nacisk na pęcherz, jaki dodatkowo wzmagany jest poprzez dziecko, jakie przesuwa się w dół, przygotowując się w niniejszy sposób do przybycia na świat. Częste oddawanie moczu jest niestety szalenie dokuczliwą dolegliwością z którą musi zmierzyć się każda przyszła mama. Gdy występuje częstomocz musimy przede wszystkim zadbać o nerki o to by w własnym organizmie była zadowalająca liczba płynów. Powinnyśmy wypijać około dwóch litrów płynów dziennie i nie hamować się od pójścia do toalety. Wstrzymywanie moczu bowiem może zmierzać do poważnych infekcji, które mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka jak także naszemu. Częste oddawanie moczu to przejaw, który można trochę złagodzić oraz ograniczyć liczbę wizyt w łazience. Przede wszystkim musimy unikać popijania moczopędnych napojów, takich jak kawa czy herbata. Powinnyśmy zmniejszyć ilość spożywanych płynów kilka godzin przed snem oraz skorzystać z łazienki bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Będąc w ciąży, zmagamy się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Natomiast gdy zobaczymy po raz pierwszy nasze dzieciątko, zrozumiemy że warto było pokonać je wszystkie.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   teronenze1978
   Czas publikacji:
   czwartek, 02 maja 2013 18:18